Talep Formu

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun, size dönüş yapalım.

0%

BARYUM KLORÜR

Görünümü : Toz Haldedir. Higroskopiktir.

Kimyasal Adı : Baryum Klorür

Kimyasal Formülü : BaCl2

Ambalaj Şekli : 25 kg. lık torbalarda

Tanımı ve Kullanım Alanları :

Baryum klorür, baryum hidroksit veya baryum karbonattan hazırlanabilir ; baryum karbonat doğal olarak mineral cevherleri olarak bulunur . Bu bazik tuzlar hidratlı baryum klorür vermek üzere hidroklorik asit ile reaksiyona girer . Endüstriyel bir ölçekte, baritten ( baryum sülfat ) iki aşamalı bir işlemle hazırlanır.

BaSO 4 (s) + 4 C (s) → BaS (s) +4 CO (g)

Bu ilk adım yüksek sıcaklık gerektirir.

BaS + CaC 2 BaCl → 2 + CaS

İkinci adım, reaktiflerin füzyon gerektirir. BaCl2 daha sonra su ile karışımından üzerinden filtre edilebilir. baryum klorür su solüsyonlarından, dihidrat, beyaz kristaller olarak kristalleştirilebilir: BaCl2 · 2H2O

Oda sıcaklığında beyaz parlak monoklinik kristal, kokusuz, acı ve tuzludur. Suda çözünür, aseton, etanol ve eterde çözünmez, asit, sülfürik asitte az çözünür. Baryum klorür sulu solüsyondan kristalleştirme genellikle iki kristal su içerir. 113 ° C'ye ısıtıldığında, kristal suyu kaybeder ve susuz baryum klorür olur, beyaz tozdur. SO42-iyonların tanımlanması ve ayrılması, esas olarak baryum tuzları ve pigmentlerin üretimi için kullanılan tuzlu suyun arıtılması için kullanılabilir, ayrıca sert su yumuşatıcı olarak kullanılabilir, yün ve deri sanayinde mordan, bitki zararlılarını kontrol altına almaya yönelik zirai mücadele maddeleri. Endüstriyel baryum klorürün hazırlanması baryum sülfat barit, kömür ve kalsiyum klorürün yüksek bileşenlerini içeren malzeme olarak baryum klorür hazırlanır ve baryum klorür elde etmek için kalsine edilir.

Kullanım Alanları

Sanayide deri, kauçuk, kumaş ve fotoğraf kâğıdı üretiminde sodyum sülfatla birlikte beyaz pigment ve dolgu maddesi olarak, ayrıca ışıl işlem banyolarında kullanılır.

Laboratuarlarda sıklıkla sülfat iyonunun testi için kullanılır. Endüstride kostik klorin fabrikalarında tuzlu su çözeltilerinin saflaştırılması için kullanılır. Yine endüstride diğer baryum tuzlarının üretimi için kullanılır.

Pigment boya üretimi için kullanılır. Baryum klorür Kullanımı ve Sentezi Çözünür baryum tuzu Baryum klorür en önemli çözünür baryum tuzlarından biridir, aynı zamanda "tuzlama baryeri" olarak bilinir, formül BaCl2'dir, renksiz monoklinik ve renksiz kübik iki kristalleri vardır, monoklinik kristal 962 ℃ kübik kristal haline dönüşür., reaksiyon aşağıdaki gibidir: BaSO4 + 4C + CaCl2 → BaCl2 + CaS + 4CO ↑.

Kimyasal özellikler

Renksiz monoklinik kristaldir. (Α tipi) suda özünebilir, az miktarda hidroklorik asit, nitrik asit, alkol içerisinde çok az çözünür.

Kullanımları (1) Baryum klorür esas olarak metallerin, baryum tuzu imalatının, elektronik aletlerin ısıl işlemi için kullanılır ve su yumuşatıcısı olarak kullanılır.

(2) Dehidrate edici ajan ve analiz reaktifleri olarak kullanılabilir, ısıl işlem Jing'i işlemek için kullanılır, diğer baryum klorür dihidrat bakın.

(3) Kalibrasyon araçları ve cihazları, değerlendirme metodolojisi, kalite güvencesi / kalite kontrolü.

İletişim
İletişime Geçin

Bizimle iletişime geçin.

İletişim Formu

İletişim Bilgileri

Adres

Fevzi Çakmak Mah. 10768 Sk. C Blok No: 4/B Karatay/Konya/TÜRKİYE