Talep Formu

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun, size dönüş yapalım.

0%

BUTİL GLİKOL

Görünümü : Sıvı , Açık Renkli

Kimyasal Adı : 2-Butoxyethanol, Butyl Cellosolve

Kimyasal Formülü : CH3(CH2)3OCH2CH2OH

Ambalaj Şekli : Varillerde

Tanımı ve Kullanım Alanları :

Butil glikol, yüksek kaynama noktalı, düşük uçuculuğu ve hafif meyveli kokusu olan berrak, renksiz yağlı bir sıvıdır. Diğer glikol eterlerinde olduğu gibi, aynı molekülde bir eter ve bir alkol grubu içeren iki işlevli bir nitelik taşır. Su ve çok çeşitli organik çözücülerle tamamen karışabilir. Bu mükemmel karışabilirlik, geniş bir uygulama yelpazesinde mükemmel performans özellikleri sunan çok yönlü bir çözücü ve bağlama maddesi olmasını sağlar.

Onun iki işlevli yapısı aynı zamanda bir alkolün tipik reaksiyonlarını sergilemek demektir, yani. esterifikasyon, eterifikasyon, oksidasyon ve asetatlar ve alkolatlar ile atmosferik oksijen varlığında peroksit oluşturan bir eterinkinin oluşumu.

Butil glikol, etilen oksit ile normal bütanolün (n-butanol) bir katalizör varlığında reaksiyonu ile üretilir.

Butil glikol yanıcı bir malzemedir. Ürünü ve boş kapları ısı, kıvılcım ve alevden uzak tutun. Güvenlik ve hijyen konusunda iyi endüstri uygulamalarına uygun olarak tutun.

Kullanım Alanları

Butil glikol kullanımı, üretilen tüm BG'nin yaklaşık% 75'ini tüketen boya endüstrisinin hakimiyeti altındadır. Bunun nedeni, düşük uçuculukta bir çözücü olması ve bu nedenle kaplamaların kuruma sürelerini uzatması ve akışını arttırmasıdır. Diğer uygulamalar baskı mürekkepleri ve tekstil boyalarında çözücü olarak ve hidrolik sıvıların bir bileşeni olarak kullanılır. Ayrıca sondaj ve kesme yağlarının bir bileşenidir ve bir petrol sızıntısı dispersan ürünü olan Corexit 9527'nin önemli bir bileşenidir.

Aynı zamanda bir kimyasal ara madde ve bu nedenle, kendisi mükemmel bir çözücü olan butil glikol asetat üretiminde bir başlangıç ​​malzemesidir. Fitalik anhidridin reaksiyonuyla plastikleştiricilerin üretiminde de başlangıç ​​malzemesidir.

Bütil glikol ayrıca birçok ev temizleme ürününün bir bileşeni olduğu için çoğu evde düzenli olarak kullanılan bir şeydir. Ev temizleme ürünleri için çok iyi bir temizleme gücü sağlar ve ayrıca bu ürünlerin çoğuyla ilişkili karakteristik bir koku sağlar. Ayrıca bazı endüstriyel ve ticari yüzey temizleyicilerinde aynı rolü oynamaktadır.

Butil glikol, su bazlı boyalar, kaplamalar ve mürekkeplerde solvent ve birleşim ajanı olarak yaygın olarak kullanılır; burada ürünlerin akışını geliştirir ve kuruma sürelerini uzatır. Üre, melamin ve fenolik fırın kaplamaları için etkili bir akış arttırıcıdır.

Butil glikol, hafif kokusu nedeniyle birçok üründe tercih edilmektedir. Birçok mumda, reçinelerde, yağlarda ve tekstil boyalarında solvent ve bağlaşım ajanı görevi görür ve tipik olarak bu tür ürünlerle ilişkili olan iyi bir temizleme gücü ve koku sunan birçok endüstriyel, ticari ve ev temizlik ürünlerinde kullanılır.

Bu, bütil glikol asetat üretiminin hammaddelerinden biri olan ve ftalik anhidrit ile reaksiyona girerek plastikleştiricilerin üretimi için olan çeşitli sentezler için önemli bir başlangıç ​​malzemesidir. Ayrıca böcek öldürücü ilaçlar, herbisitler, zirai mücadele ilaçları ve kozmetik ürünlerinde formüle edilir ve hidrolik sıvılar ve kesme ve delme yağlarında bir bileşen oluşturur.

İletişim
İletişime Geçin

Bizimle iletişime geçin.

İletişim Formu

İletişim Bilgileri

Adres

Fevzi Çakmak Mah. 10768 Sk. C Blok No: 4/B Karatay/Konya/TÜRKİYE