Talep Formu

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun, size dönüş yapalım.

0%

DEMİR SÜLFAT

Görünümü : Kristal halde kokusuz

Kimyasal Adı : Ferrous Sulphate, Ferrous Sulfate

Kimyasal Formülü : FeSO4

Ambalaj Şekli : 50 Kg çuvallarda

Tanımı ve Kullanım Alanları :

Demirsulfat yeşil mavi renkli, kokusuz kristalimsi bir yapıya sahip kuru bir kimyasal maddedir. Demir sülfat içerindeki su miktarına göre; unhidrat (susuz), monohidrat (1 - tek sulu), pentahidrat (5 - beş sulu), heptahidrat (7- yedi sulu) şeklinde çeşitlere ayrılır. FeSO4 kimyasal formülü ile formülize edilir. Demir Sülfat bünyesinde %17-20 arasında demir içermektedir

Demir sülfat demirin bir türüdür. Normalde yediğiniz yiyeceklerden demir elde edersiniz. Vücudunuzda demir, hemoglobin ve miyoglobinin bir parçası haline gelir. Hemoglobin kanınızdan oksijeni dokulara ve organlara taşır. Miyoglobin, kas hücrelerinizin oksijen depolamasına yardımcı olur.

Kullanım Alanları

Demir sülfat, tıbbi, imalat ve bahçecilik sektörleri de dahil olmak üzere çok çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır.

Demir sülfat da granül bir gübre olarak kullanılır. Demir sülfatın bir yosun katili olarak kullanımı, bir dizi eritici bitki için ideal koşullar sağlamak için alkali toprakları asitlendirmeye yardımcı olur. Ayrıca, yosun ve yosunları kontrol etmek için etkili ve uygun maliyetli araçlar ve çim kumu ve çim pansumanlarında bir bileşen olarak kullanılır. Sülfat toprakları asitlendirir ve iyi yapraklı çim büyümesini teşvik eder. Yüksek alkali toprak çim büyümesini incitir.

Çiminizin görünümünü bozan istenmeyen yosunları kontrol eder.

Çim hastalığının bu şansını azaltır

Toprağı gübrelemek

Diğer demir bileşikleriyle birlikte demirli sülfat, gıdaları güçlendirmek ve demir eksikliği anemisini tedavi etmek ve önlemek için kullanılır.

Demir sülfat, orta yaşlardan on sekizinci yüzyılın sonuna kadar kullanılan mürekkeplerin , en önemlisi de demir tutkal mürekkebinin imalatında kullanılmıştır.

İletişim
İletişime Geçin

Bizimle iletişime geçin.

İletişim Formu

İletişim Bilgileri

Adres

Fevzi Çakmak Mah. 10768 Sk. C Blok No: 4/B Karatay/Konya/TÜRKİYE