Talep Formu

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun, size dönüş yapalım.

0%

Dİ SODYUM FOSFAT

Görünümü : Şeffaf kristal halde

Kimyasal Adı : Disodium hydrogen phosphate

Kimyasal Formülü : Na2HPO4

Ambalaj Şekli : 25 kg. lık torbalardaTanımı ve Kullanım Alanları :

Disodyum fosfatın kimyasal adı disodyum hidrojen fosfattır. Öncelikle iki biçimde oluşur. Birincisi kristalimsi bir form, ikincisi susuz bir formdur. Susuz şekli su içermez.

Disodyum fosfat bir asit düzenleyici ve bir kenetleme maddesidir. Fosforik asitin sodyum tuzundan (ABD'de mayalanmış fosfatlardan) sentezlenir. Disodyum fosfat, çoğu donma ve krema sırasında sistemi dengelemek için bir emülgatör olarak işlev görür.

Kullanım Alanları

Di sodyum fosfat Krem Buğday da yemek zamanı hızlandırmak için, gibi ürün paketinin maddeler panelinde açıklanan kullanılabilir.

Di sodyum fosfat çok buhar kazanı uygulamalarında tri sodyum fosfat ile birlikte kullanılır. Kalsiyum ölçekli oluşumunu geciktirir ücretsiz fosfat döküm malzemeleridir.

Tek bazlı ve di bazik sodyum fosfat veya kabızlık tedavisi için bir kolonoskopi öncesi bağırsak temizlemek için bir tuzlu müshil olarak kullanılır.

Sanayide de inceltici olarak görev yapar. Tütün endüstrisinde bir nem tutucu olarak kullanılır.

Disodyum sülfat olarak bilinen disodyum hidrojen fosfat, hem doğal hem de yapay reaksiyonlarda her gün kullanılır.

Disodyum fosfat tıbben karaciğer yıkamada kullanılır. Yıkama zararlı toksinlerin ve hastalığın karaciğerini temizler. Hasar görmüş veya zayıflamış karaciğerleri olanlar, yıkamayla birlikte karaciğerlerinin sağlığını güçlendirebilir veya hatta onarabilirler.

Disodyum fosfat, vücudun dışında süt gıdaları üretimi de dahil olmak üzere birçok kullanım alanı bulur. Pastörize peynirin imalatında önemli bir bileşen olup sertleştirmek için süte eklenir.

İletişim
İletişime Geçin

Bizimle iletişime geçin.

İletişim Formu

İletişim Bilgileri

Adres

Fevzi Çakmak Mah. 10768 Sk. C Blok No: 4/B Karatay/Konya/TÜRKİYE