Talep Formu

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun, size dönüş yapalım.

0%

GÜMÜŞ SİYANÜR

Görünümü : Renksiz, Gri kristal

Kimyasal Adı : Argentous cyanide

Kimyasal Formülü : AgCN

Ambalaj Şekli : 25 Kg. Çuvallarda

Tanımı ve Kullanımı :

Gümüş siyanür olan kimyasal bileşik ile , formül AgCN'yi. Bu beyaz katı Ag +içeren solüsyonların siyanür ile işlenmesiyle oluşur . Bu çökeltme adımı, çözeltiden gümüşü kurtarmak için bazı şemalarda kullanılır. Gümüş siyanür gümüş kaplamada kullanılır.

Yapısı , gümüş (I) ve diğer d 10 iyonlarına özgü lineer iki koordineli Ag +iyonlarının siyanür iyonlarıyla köprülü olduğu - [Ag-CN] zincirlerinden oluşur . ( Prusyalı mavinin daha ünlü örneğinde görülen aynı bağlama modudur .) Bu zincirler daha sonra bitişik zincirlerle "c" kafes parametresinin +/- 1 / 3'ü ile altıgen halinde paketlenir. Bu, bakır (I) siyanürün yüksek sıcaklık polimorfunun benimsediği yapı ile aynıdır . AgCN'deki gümüş-karbon ve gümüş-azot bağ uzunlukları hem ~ 2.09 Â'dır ve siyanür grupları baş-kuyruk bozukluğu gösterir.

Gümüş siyanür, hidrosiyanik asit ve bu asitten türeyebilen metal tuzlarının genel adıdır.

Hepsi şiddetli zehirlidir. En önemlileri, sodyum siyanür ve potasyum siyanürdür. Endüstride ısıtılmış kuru karbonlar üzerinden, amonyak (NH3) ve CO gazlarının karışımı geçirilerek elde edilirler. HCN (Hidrosiyanik asit), acı badem kokusunda çok uçucu bir sıvıdır. 28 santigrat derecede kaynar. Sudaki çözeltisi çok zayıf asittir. Siyanür ve bileşikleri kimyasal yollarla üretilebildiği gibi, bazı bitkiler ve hayvanlarca da üretilmektedir. Siyanürü doğal olarak üreten birçok bitki, bakteri ve böcek vardır. Kiraz, badem, kayısı, şeftali, erik, fasulye, patates, turp, lahana, şalgam, brokoli ve mısır siyanürlü bileşikleri doğal olarak üretmektedir.

Kullanım Alanları

Siyanürün birçok çeşidi, farklı sanayi kollarında tüketilmektedir. Üretilen HCN'nin büyük bir kısmı kimyasal madde üretiminde, kalan kısmı ise NaCN üretiminde kullanılmaktadır.

Hem AgCN hem de KAg (CN) 2 , Elkington kardeşler tarifi için bir gümüş kaplama çözeltisi patenti verdiğinde en azından 1840'dan beri gümüş kaplama çözümlerinde kullanılmıştır.

İletişim
İletişime Geçin

Bizimle iletişime geçin.

İletişim Formu

İletişim Bilgileri

Adres

Fevzi Çakmak Mah. 10768 Sk. C Blok No: 4/B Karatay/Konya/TÜRKİYE