Talep Formu

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun, size dönüş yapalım.

0%

MONO ETİLEN GLİKOL

Görünümü : Yapışkan sıvı

Kimyasal Adı : 1,2-Dihydroxyethane , Etilen Glikol , MEG

Kimyasal Formülü : (CH2OH)2

Ambalaj Şekli : 230 Kg. Varillerde, IBClerde, Tankerli

Tanımı ve Kullanım Alanları :

Tatlı tadı ve nem emme yeteneğine sahip renksiz şeffaf yapışkan sıvıdır. Su, düşük dereceli alifatik alkoller, gliserol, asetik asit, aseton, ketonlar, aldehitler, piridin ve benzeri kömür katranı bazları ile de karışabilir. Eter içinde hafifçe çözünür ancak benzen ve homologları, klorlu hidrokarbonlar, petrol eteri ve yağlarda hemen hemen çözünmez.

Kullanım Alanları

Mono etilen glikol ağırlıklı olarak otomobil soğutma sistemlerinin hazırlanması için antifriz madde ve polietilen tereftalat (polyester elyaf ham maddesi ve plastik malzeme) üretimi için hammadde olarak kullanılır.

Ayrıca sentetik reçineler, çözücüler, yağlayıcılar, yüzey aktif maddeler, yumuşatıcılar, nemlendiriciler, patlayıcılar vb. Üretiminde de kullanılabilir.

Glikol sıklıkla gliserolün bir alternatifi olarak kullanılabilir ve tabaklama endüstrisinde ve ilaç endüstrisinde genellikle hidratasyon ajanı ve çözücü olarak kullanılabilir.

Glikol güçlü bir çözünme kabiliyetine sahiptir, ancak zehirli metabolik oksalik aside karşı kolayca okside edilebilir ve bu nedenle çözücü olarak yaygın şekilde kullanılamaz. Etilen glikol, hidrolik sıvıya ilave edilebilir ve sistemin kauçuğu üzerindeki yağ esaslı hidrolik akışkan maddenin erimesini önlemek için kullanılabilir.

Ana bileşen olarak etilen glikollü su bazlı hidrolik sıvı, yanıcı bir hidravmatik sıvıdır ve uçak, otomobil ve yüksek sıcaklıkta çalışan kalıplama makinesine uygulanabilir.

Emülsiyon boyalarda, sulu sistemlerde donma önleyici olarak.

Kazein, jelatin, dekstrin, bazı fenol-formaldehit reçine, alkid reçineleri ve boyar maddeler için çözücü olarak kullanılır.

Ayrıca boyaya kayganlık ve uygulama kolaylığı verir. Mono etilen glikol, ısı-transfer ajanı olarak da kullanılır.

İletişim
İletişime Geçin

Bizimle iletişime geçin.

İletişim Formu

İletişim Bilgileri

Adres

Fevzi Çakmak Mah. 10768 Sk. C Blok No: 4/B Karatay/Konya/TÜRKİYE