Talep Formu

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun, size dönüş yapalım.

0%

PERKLOR ETİLEN

Görünümü : Kendine öz kokusu renksiz

Kimyasal Adı : Tetrachloroethylene

Kimyasal Formül : C2Cl4

Ambalaj Şekli : 330 Kg. varillerde

Tanımı ve Kullanım Alanları :

Tetrakloroetilen endüstriyel transformatörlerde kullanılan bir çözücü ve soğutma sıvısı olarak kullanılan bir klorinat hidrokarbonudur. Renksiz, uçucu, yanıcı olmayan, eter benzeri bir koku veren bir sıvıdır. Tetrakloroetilenin büyük kısmı hafif hidrokarbonların yüksek sıcaklıkta klorinolizi ile üretilir. Organik malzemeler için mükemmel bir çözücüdür.

Perkloretilen, yanıcı olmayan fakat uçucu bir solventtir. Havada 1 ppm kadarlık bir miktarı dahi insanlar tarafından fark edebilecek kadar keskin bir kokusu vardır. perkloretilen ,dikloretandan üretilmektedir.Trikloretilen bu reaksiyon esnasında açığa çıkan diğer bir yan ürün olduğundan, bu iki kimyasal daha sonra distilasyon tekniğiyle birbirinden ayrılır.Diğer bütün klorlu solventler gibi perkloretilenin de sinir sistemi üzerinde depresan etkisi vardır.Buharıyla temas, baş dönmesi, baş ağrısı, uyku hali, bilinç kaybı yaratabilir.Devamlı olarak insan derisiyle temasta perkloretilen derideki yağı tümüyle çözeceğinden ciddi deri problemlerine neden olabilir. Suda çözünürlüğü sınırlıdır ancak etanol,aseton,kloroform gibi çözücülerle tümüyle karışabilir.

Kullanım Alanları

Perkloretilen, bir çok uygulamada solvent olarak kullanılır. Bir çok organik madde perkloretilen içinde çözünür.

Kuru temizlemede en yaygın kullanılan solventtir.

Ayrıca otomotiv ve diğer metalle ilgili sektörlerde metal üzerindeki yağları almak amacıyla kullanılır.

Tiriz ve leke giderici gibi tüketici ürünlerinin içinde bileşen olarak yer alır. Diğer bir kullanım alanı ise HCFC gibi soğutucuların üretimidir.

Uçucu, dengeli ve yanmaz ve bu nedenle kuru temizlemede yaygın olarak kullanılmaktadır. Diğer klorokarbonlar ile karıştırıldıktan sonra otomotiv ve diğer metal işleme endüstrilerindeki metal parçaların yağdan arındırılması için de kullanılabilir.

Ayrıca nötrino dedektörlerinde de kullanılabilir.

Metal Temizleme/Yağ Alma

Kuru Temizleme: İpek, yün, deri gibi tekstillerin temizlenmesinde,

Elektronik: Elektronik hassas parça temizliğinde (yazıcı, ekran, elektrik devre kartları, lehim cihazları gibi)

İletişim
İletişime Geçin

Bizimle iletişime geçin.

İletişim Formu

İletişim Bilgileri

Adres

Fevzi Çakmak Mah. 10768 Sk. C Blok No: 4/B Karatay/Konya/TÜRKİYE