Talep Formu

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun, size dönüş yapalım.

0%

POTASYUM PER SÜLFAT

Görünümü : Beyaz Toz.

Kimyasal Adı : Potassium Peroxydisulfate

Kimyasal Formülü : K2S2O8

Ambalaj Şekli : 25 Kg. lık Torbalarda

Kullanım alanı ve Tanımı :

100 oC’de tamamen dekompoze olur. Suda az çözünür. Yanıcı değildir. Kapalı, serin ve kuru yerlerde saklanmalıdır. Isı ve nemden korunmalıdır. Pas ve metal tozları katalitik bozunmaya sebep olabilir. Tutuşmada bozunarak zehirli gaz açığa çıkar. Potasyum Persülfat ile çalışırken gözler, cilt ve giyecekler korunmalıdır. Dikkatli çalışıldığında kristal ve çözelti olarak sağlığa zararı yoktur.

Akrilonitrilin polimerizasyonunda genellikle alkali sülfitlerle birlikte poliakrilonitril elyaf üretiminde, çeşitli monomerlerin polimerizasyonunda; tekstil endüstrisinde yükseltgen olarak; kükürt boyalarının oksidasyonunda; metal, fotoğraf, kozmetik sanayi kollarında; çeşitli kimyasal maddelerin üretiminde; amonyum sülfat saflaştırılması; antiseptik olarak; sabun üretiminde ve ilaç üretiminde kullanılır.

Kullanım Alanları

Potasyum persülfat lateksin başlatıcısı veya akrilik monomerler, vinil asetat, vinil klorür ve diğer ürünün çözelti polimerizasyonu olup aynı zamanda kopolimerleştirme için stiren, akrilonitril, butadien ve benzeri emülsiyonun başlatıcısıdır.

Potasyum persülfat esas olarak başlatıcı ve güçlü oksitleyici maddeler olarak kullanılır

Desizing maddesi ve ağartma maddesi etkinleştiricisi olarak kullanılır. 2. Havuzdaki zararlı maddelerin oksidatif bozunması ve sudaki kapalı dairesel döngü için kullanılır. 3. Nişasta değiştiricisinin üretiminde uygulanabilir ve yapıştırıcı ve kaplama ajanının üretiminde uygulanabilir. 4. Dallı zincirli oksidasyon, alkol ve aromatik hidroksi oksidasyona uygulanabilir.

Akrilonitrilin polimerizasyonunda, genellikle alkali sülfitlerle birlikte poliakrilonitril elyaf üretiminde, monomerlerin, emülsiyon polimerizasyonunda.

Tekstil endüstrisinde yükseltgen olarak.

Kükürt boyaların oksidasyonunda.

Metal, fotoğraf, kozmetik sanayi kollarında.

Çeşitli kimyasal madde üretiminde.

İletişim
İletişime Geçin

Bizimle iletişime geçin.

İletişim Formu

İletişim Bilgileri

Adres

Fevzi Çakmak Mah. 10768 Sk. C Blok No: 4/B Karatay/Konya/TÜRKİYE