Talep Formu

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun, size dönüş yapalım.

0%

SODYUM FLORÜR

Görünümü : Beyaz toz

Kimyasal Adı : Sodium fluoride

Kimyasal Formülü : NaF

Ambalaj Şekli : 25 kg. torbalarda.

Kullanım Alanları :

Sodyum florür, Florür doğada bulunan bir mineraldir. Ama sandığımız kadar masum bir kimyasal değil. Florürün miktarı ne kadar fazla ise zarar verme derecesi de o kadar artar. Florür bazı ülkeler de içme sularına katılmaktadır. Bizim ülkemizde içme sularına flörür katılmamasına rağmen bazı şebeke sularında doğal olarak bulunmaktadır. Yüksek dozda alınan sodyum florür çocuklarda zeka geriliği ve kanser gibi durumlara sebebiyet verebiliyor.

Florid bilinen en etkili fare zehridir. Florürün bir zehir olduğu kesin. En fazla diş macunlarında kullanılan sodyum florür hiç bir zaman onaylanmayan formülüne rağmen, maalesef çocuk diş macunlarının içeriğinde de bulunmaktadır. Sodyum flörür artık yediğimizden içtiğimize krem, şampuan hatta giysilerimizin içeriğinde dahi var. Normalde florid doğal haliyle önemli bir elementtir, insan yapımı olan florid ise sodyum florürdür. Sodyum florür bağırsaklardan emilimi çok fazla olan bir maddedir. Sodyum florürçocukların biyolojik gelişimlerini negatif yönde etkilemektedir. En çok diş macunları vasıtası ile kullandığımız sodyum florürün kesin olarak diş çürümesini engellediğine dair bir bulgu yoktur. Sodyum florür bağışıklık sistemini çökertir ve enfeksiyonlara karşı vücut direncini düşürür. üreme sistemine ciddi zararlar vererek kalıcı dişlerin çıkmasını geciktirir. Sakinleştirici ilaçların %25'i sodyum florür içermektedir.

Kullanım Alanları Galvano banyolarında elektrolik olarak kullanımının yanında, pest kontrol ve böcek kırıcı olarak deri sektöründe kullanımı vardır.

Tekstil sektöründe, polimerizasyonda ve kozmetik sektörlerinden de kullanım alanı vardır.

Sodyum hidrojen diflorür anatomik ve zoolojik numuneler, metal kaplamada ve diğer birçok

İletişim
İletişime Geçin

Bizimle iletişime geçin.

İletişim Formu

İletişim Bilgileri

Adres

Fevzi Çakmak Mah. 10768 Sk. C Blok No: 4/B Karatay/Konya/TÜRKİYE