Talep Formu

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun, size dönüş yapalım.

0%

TRİ SODYUM SİTRAT

Görünümü : Beyaz kristal toz

Kimyasal Adı : Trisodium 2-Hydroxypropane-1,2,3-Tricarboxylate

Kimyasal Formülü : Na3C6H5O7

Ambalaj Şekli : 25 Kg. lık Torbalarda.

Kullanım Alanları :

Trisodyum sitrat, Na3C6H5O7 kimyasal formüle sahiptir. Sodyum sitrat, sitrik asitin üç sodyum tuzundan herhangi birine atıf yapabilmesine rağmen bazen basitçe sodyum sitrat olarak adlandırılır. Saline, hafifçe tartı bir lezzete sahiptir. Hafiftir, biyolojik olarak uyumlu tamponlar yapmak için sitrik asit ile birlikte kullanılabilir.

Sitrik asitin sodyum tuzlarından olan Tri Sodyum Sitrat, her canlı organizmada bulunan bir bileşiktir, bütün vücut hücrelerdeki kilit metabolik yolların bir parçasıdır. Ekşi meyvelerde, kivi, çilek ve birçok diğer meyvelerde yüksek konsantrasyonda bulunur. Ticari olarak Aspergillus niger küfünün, melası fermente etmesiyle hazırlanır.

Kullanım Alanları

Sodyum sitrat genelde tat veya koruyucu olarak bir gıda katkı maddesi olarak kullanılır. E numarası E331'dir.

Sodyum sitrat, belirli çeşitlerde kulüp sodasında aroma verici bir madde olarak kullanılır.

Sodyum sitrat, Bratwurst'te bir bileşen olarak yaygındır ve aynı zamanda ticari olarak içecek ve içecek karışımları için hazırdır ve bir tart lezzetine katkıda bulunur. Jelatin karışımı, dondurma, reçel, tatlı, süt tozu, işlenmiş peynirler, gazlı içecekler ve şarapta bulunur.

Sodyum Sitrat peynir yaparken emülgatör olarak kullanılabilir. Peynirin yağlı kalmadan erimesini sağlar.

Zayıf bir asitin bir eşlenik tabanı olan sitrat pH'daki değişime direnerek bir tamponlayıcı madde veya asitlik düzenleyicisi olarak işlev görebilir.

Sodyum sitrat, jelatin tatlıları gibi bazı maddelerin asitliğini kontrol etmek için kullanılır. Kahve makinelerinde kullanılan mini süt kaplarında bulunur.

Sodyum sitrat, karbonat ölçeğini kazanlardan sökmeden sökmek ve otomobil radyatörlerini temizlemek için özellikle etkili bir maddedir.

İletişim
İletişime Geçin

Bizimle iletişime geçin.

İletişim Formu

İletişim Bilgileri

Adres

Fevzi Çakmak Mah. 10768 Sk. C Blok No: 4/B Karatay/Konya/TÜRKİYE