Talep Formu

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun, size dönüş yapalım.

0%

ÜRE

Görünümü : Beyaz granül yapıda

Kimyasal Formülü : (NH2)2CO -- CH4N2O

Ambalaj Şekli : 50 Kg torbalarda

Kullanım Alanları :

Karbamit olarak da bilinen üre kimyasal formül CO (NH2) 2'ye sahip organik bir bileşiktir. Bu amid, bir karbonil (C = O) işlevsel grubuyla birleştirilen iki -NH2 grubuna sahiptir.

Üre, azot içeren bileşiklerin metabolizmasında önemli bir role sahiptir ve memelilerin idrarındaki temel azot içeren maddedir. Renksiz, kokusuz bir katıdır ve suda yüksek oranda çözünürdür ve hemen hemen hiç toksik değildir . Suda çözülmüş, asitli değil alkalin de değildir. Vücut, birçok proseste, en önemlisi azot atılımında kullanır. Karaciğer, üre döngüsünde iki amonyak molekülünü (NH3) bir karbon dioksit (CO2) molekülü ile birleştirerek onu oluşturur. Üre azot kaynağı olarak gübrelerde yaygın olarak kullanılmaktadır ve kimya endüstrisi için önemli bir hammaddedir.

Üre, kimyada önemli bir kavramsal kilometre taşında üretilebilir. Bir maddenin biyolojik başlangıç ​​materyali olmaksızın bir laboratuarda sentezlenebileceği, yaygın olarak kullanılan hayati doktriniyle çelişen bir maddenin hayatın bir yan ürünü olarak ilk kez bilinen zamanıdır.

Kullanım Alanları

Üre, iki ana sınıf malzeme üretmek için hammaddedir: Üre-formaldehit reçineler ve deniz kontrplaklarında kullanılan üre-melamin-formaldehit.

Üre, endüstriyel olarak ve bazı doğaçlama patlayıcı cihazların bir parçası olarak kullanılan yüksek bir patlayıcı olan üre nitrat oluşturmak için kullanılabilir. Nitroselülozlu patlayıcılarda stabilizatördür.

Dünyadaki endüstriyel üre üreterinin% 90'ından fazlası, azot salımlı gübreler olarak kullanılmak üzere gönderilmektedir.

Üre, ortak kullanılan azotlu gübrelerin en yüksek azot içeriğine sahiptir. Bu nedenle, birim azotlu besin maddesi başına en düşük taşıma maliyetine sahiptir.

Üre içerisindeki yüksek azot konsantrasyonu nedeniyle, eşit dağılımın sağlanması çok önemlidir. Uygulama ekipmanı doğru şekilde kalibre edilmeli ve doğru bir şekilde kullanılmalıdır.

Çimlenme hasarı riski nedeniyle sondaj tohum ile temas halinde veya yakınında gerçekleşmemelidir.

Üre sprey olarak veya sulama sistemleri vasıtasıyla suda çözülür.

Tahıl ve pamuk ekinlerinde, üre ekimden önce son ekim sırasında sıklıkla uygulanır. Yüksek yağış alanlarında ve kumlu topraklarda (sızıntı ile azot kaybedilebildiği yerlerde) ve iyi yağmur beklendiğinde üre, büyüme mevsimi boyunca yan veya üst giyinmiş olabilir. Üst süsleme, mera ve yem bitkileri için de popülerdir. Şeker kamışı yetiştiriciliğinde, üre ekildikten sonra yan giyinir ve her tahin bitkisine uygulanır.

Sulanan bitkilerde üre toprağa kuru olarak uygulanabilir veya çözünmüş ve sulama suyu vasıtasıyla uygulanabilir. Üre kendi ağırlığıyla suda çözünür, ancak konsantrasyon arttıkça çözülmesi gittikçe zorlaşır. Üre suda eritilirse endotermik olur; çözelti sıcaklığı üre eriyince düşer.

İletişim
İletişime Geçin

Bizimle iletişime geçin.

İletişim Formu

İletişim Bilgileri

Adres

Fevzi Çakmak Mah. 10768 Sk. C Blok No: 4/B Karatay/Konya/TÜRKİYE